8019 – Republic Attack Shuttle

Jeszcze jedno dzisiaj…

8019 – Republic Attack Shuttle to zestaw z 2009 roku, posiadający 636 klocki w tym aż 3 figurki: Clone Pilot, Clone Trooper oraz Mace Windu.

Nie jestem pewien w 100% czy mieliśmy okazję oglądać ten statek w którymkolwiek z filmów ale wydaję mi się, że tak. Nie mniej jednak jego wygląd i budowa jest dość specyficzna i bardzo podobna do opisanego już przeze mnie statku – 8096 – Emperor Palpatine’s Shuttle.

W pudełku znajdziemy kilka nieponumerowanych torebek z klockami, co powoduje, że szukanie odpowiednich klocków może się wydłużyć… Polecam posegregować je najlepiej kolorami. Budowa jest dość standardowa. Budujemy korpus – ten, podobnie jak w zestawie 8096, jest otwierany do góry. Następnie budujemy kokpit a na końcu skrzydła. Statek nie jest duży, ale szczerze mówiąc mały też nie. Prezentuje się całkiem przyzwoicie, szczególnie w pozycji lotu (tu niestety potrzebna jest jakaś podpórka). Dużym plusem zestawu jest miejsce w środku pojazdu dla wszystkich trzech postaci. Żadna z figurek nie będzie nam się walać po kątach, bądź latać na dachu pojazdu 🙂 .

Zestaw posiada całkiem sporo elementów systemu Technics. Budowa niektórych części jest przez to mozolna i po pewnym czasie mogą boleć palce… Nie powinno to jednak sprawiać kłopotu dla osób, które z systemem Technics mieli do tej pory mniej do czynienia.

Za:

  • Ładny
  • 3 Figurki w tym Mace Windu
  • Po rozłożeniu – całkiem spory

Przeciw:

  • Dla fanów nowych epizodów lub serialu

Ocena: 8/10

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: