9500 – Sith Fury-Class Interceptor

I wracamy ponownie do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tym razem, udało mi się dostać zestaw, który związany jest z grą komputerową – Star Wars: The Old Republic. Jest to gra Massive Multiplayer Online Role Playing Game (MMORPG) – czyli gra w której tworzymy bohatera i grając z tysiącami ludzi z całego świata rozwiązujemy kolejne zagadki / zabijamy kolejne potwory. Grałem w SW:TOR przez kilka miesięcy, lecz niestety gra dość szybko się wyludniła i przestała być tak fajna jak była na początku. W tej grze – w pewnym momencie bohater dostawał swój własny statek kosmiczny. Jeśli grało się bohaterem Jasnej Strony Mocy – był to Striker-Class Starfighter (zestaw LEGO: 9497), a w przypadku Sith, statek Fury-Class Interceptor (opisywany poniżej zestaw: 9500).

Zestaw posiada 741 klocki w tym 3 figurki. Postacie są REWELACYJNE. 2x Sith Trooper oraz Darth Malgus. Detale, kolorystyka i ogólny wygląd figurek jest jednym z powodów, żeby zakupić sobie ten zestaw. Szczególnie, jeśli jest (było) się fanem gry. Nowe hełmy, oraz „naramiennik” dla Malgus’a to kolejny dowód, że LEGO wzięło ten zestaw bardzo poważnie.

Budowa statku przebiega dość standardowo. Najpierw budujemy kokpit. W kokpicie zmieści się Lord Sith, natomiast z tyłu pojazdu, mamy specjalne miejsce dla obydwu żołnierzy Sith. Co ciekawe, jest również miejsce na blastery, natomiast nie ma niestety specjalnego miejsca na miecz świetlny. Ten niestety musi „walać się” z tyłu statku razem z żołnierzami.  Po zbudowaniu głównej części statku – można zauważyć, że ten, będzie dość ciężki…

… Kolejnym etapem budowy są skrzydła. Te buduje się łatwo i przyjemnie. Do gry wchodzi tutaj trochę części TECHNICS – spowodowane jest to tym, że podobnie jak w przypadku X-Wing’a, skrzydła się rozkładają. Bardzo byłem ciekaw jak zostanie to rozwiązane w tym modelu i muszę przyznać, że zrobiono to bardzo dobrze. Skrzydła na pewno same się nie będą zamykać jak również na pewno nie będą się same otwierać. Trzeba użyć trochę siły aby można je było rozłożyć.

Cały model jest dość spory. Przez swoją wagę sprawia wrażenie BARDZO solidnego. Utrzymany jest w prawidłowej – czarno-szarej kolorystyce. Obok TIE Fighter’ów prezentuje się na prawdę dobrze
.

Za:

  • Figurki
  • Dobry model fajnego statku
  • Ładny

Przeciw:

  • Drogi
  • Dla osób, które grały w grę ?

Ocena: 8/10

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: