10212 – Imperial Shuttle

No tak. To musiało się kiedyś stać. Ten model MUSIAŁ prędzej czy później wylądować w CCHQ. Kultowy design. Statek legenda. Imperial Shuttle, i to jeszcze skalowany do wielkości minifigurek. Tak, to musiało nastąpić.

Mowa oczywiście o zestawie 10212 – Imperial Shuttle z serii Ultimate Collectors Series. To już trzeci zestaw z tej serii jaki posiadam po (opisanym wcześniej) – 10215 – Obi-Wan’s Jedi Starfighter i (nieopisanym wcześniej 😉 ) – 10174 – Imperial AT-ST. Ten jest największy z nich 3. Posiada 2503 klocki w tym 5 minifigurek – Stormtrooper, Luke Skywalker, Darth Vader, Imperial Officer i Imperial Pilot. Zestaw wypuszczony był w 2010 roku. Interesującą anegdotą jest fakt, iż projektował go Polak!

W ogromnym pudełku jakie dostajemy, znajduje się instrukcja podzielona na 4 książeczki, mały zestaw naklejek i (jeśli mnie pamięć nie myli) około 12 (dwunastu) NIEPONUMEROWANYCH (N I E P O N U M E R O W A N Y C H) torebek z klockami… Różne są systemy segregowania klocków podczas budowy – wielkością, kolorem, wielkością i kolorem itp itd – ja postanowiłem iść pod wiatr i nie segregować ich. Składanie zestawu w związku z tym zajęło mi około 8 godzin! Przyznać jednak muszę, że było warto.

Budowa modelu podzielona jest dość standardowo. Zaczynamy od korpusu, potem kokpit, skrzydła a na końcu podstawka. W trakcie budowy korpusu jest sporo części TECHNICS’owych, które służą nam później do mechanizmu podnoszenia / opuszczania skrzydeł. Podczas budowy będziemy stosować sporo różnych, ciekawych metod. To, z pewnością plus tego zestawu. Składanie skrzydeł wydawać by się mogło może być trochę nudne, lecz ze względu na sposób ich budowy oraz wielkość samych skrzydeł powoduje, że buduje je się w ciągłym napięciu – „o ja… o ja…” 🙂

Statek możemy eksponować w dwojaki sposób – alby ze złożonymi skrzydłami oraz doczepionym podwoziem, lub rozpostarty na specjalnie zbudowanej konstrukcji. Muszę przyznać, że druga opcja będąc bardzo kusząca, niestety wymaga sporo wolnego miejsca. Model jest PRZEOGROMNY. To jest jego zdecydowany plus. Gdy zostanie w całości zbudowany, dochodzi się do wniosku – no tak… dlatego tyle kosztował…

Za:

  • Ogromny
  • Ultimate Collectors Series
  • Kultowy
  • Rewelacyjny Design

Przeciw:

  • Cena

Ocena: 10/10.

Reklamy
Otagowane , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: