8088 – ARC-170 Starfighter

Dawno nie było żadnego nowego wpisu… trzeba to nadrobić :]
Ten model ma dość zabawną historię jeśli chodzi o moją kolekcję. Kupiłem go na jednym portalu aukcyjnym jako używkę. Dostałem sporo do niego klocków, które nie były od tego zestawu, kilku brakowało a w pewnym momencie nawet jeden się rozleciał… Na szczęście jest coś takiego jak bricklink i udało mi się go skompletować w całości…

Opisywany zestaw to ARC-170 czyli Aggressive ReConnaissance-170 Starfighter – dziadek kultowego X-Winga z czasów Wojny Klonów. Zestaw z 2010 roku – posiada 396 klocków w tym 4 figurki -> Kit Fisto, Captain Jag, Clone Pilot i R4-P44.

Budowa składa się w zasadzie z 3 części. Najpierw budujemy kokpit, w którym mieszczą się wszystkie figurki (!) następnie budujemy masywne silniki by na koniec przejść do skrzydeł. Niestety zestaw ma też sporo naklejek. Jest też sporo części TECHNICS. Są one potrzebne do mechanizmu rozwijania skrzydła, który to ulepszony (moim zdaniem) znajdziemy w tegorocznym zestawie 9493 – X-Wing, tu niestety musimy sporo nakręcić się korbką aby skrzydła się w całości rozwinęły. Do zestawu dołączone są też gumki, które warto mieć nierozciągnięte gdyż później skrzydła „wiszą” i nie ważne jak to brzmi 😉 – nie wygląda to najlepiej. Średnio też moim zdaniem rozwiązana jest kwestia działka z tyłu pojazdu. W moim przypadku niestety działko obraca się jak tylko może, gdy przechyle nawet pojazd. Niestety jest to też dość delikatny zestaw. Skrzydła są dość cienkie przez co trzeba uważać w jaki sposób się go trzyma aby się nie rozleciały.

Za:

  • Można kupić dość tanio
  • Dobrze wygląda po złożeniu
  • 4 figurki

Przeciw:

  • Delikatny
  • Brak „podwozia” / podstawki
  • Irytujące rozwiązania pewnych elementów (działka, mechanizm skrzydeł)

Ocena: 7/10.

Reklamy
Otagowane , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: