9495 – Gold Leader’s Y-wing Starfighter

Jednak udało się zakupić ostatni (?) z interesujących mnie zestawów LEGO STAR WARS na 1 półrocze 2012 roku. Po X-Wing’u, TIE Fighter’ze (które opisałem wcześniej) przyszedł czas na Y-Wing.

Według informacji od producenta, zestaw składa się z 458 klocków, w tym 3 figurek. R5-F7, Księżniczka Leia oraz Gold Leader – Dutch Vander). Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałem się z białą materiałową „peleryną”. Wszystkie poprzednie były czarne (tak, wole Sith’ów ;). Tu niestety pojawia się mały zgrzyt. Księżniczka ma dość długie włosy, i szczerze mówiąc peleryna trochę przeszkadza…

Skoro o minusach już mówimy, to drugim minusem (i chyba ostatnim) jest działko nad kokpitem pilota. Niestety aby otworzyć kokpit działko musimy obrócić w bok… no dobra ostatnim, ostatnim minusem jest brak miejsca dla Księżniczki. Oczywiście powstaje pytanie czemu Księżniczka miałaby być w Y-Wing’u, ale nie ma sensu dalej w to brnąć. Tu minusy się kończą. Teraz same pozytywy. Dla starych wielbicieli filmów, Y-Wing jest pojazdem dość kultowym, dlatego też budowa tego statku sprawia sporo radości. Muszę również przyznać, że zaskoczony byłem ilością detali w tym modelu, ale z drugiej strony to chyba normalne w najnowszych zestawach LEGO STAR WARS. Sporo jest ciekawych technik mocowania klocków. Można się czasem zaskoczyć co my tak na prawdę w danym momencie budujemy.

Budowanie podzielone jest, na trzy etapy. Korpus, kokpit a na końcu silniki. Bardzo podoba mi się kokpit. Buduje się go w ciekawy sposób i bardzo dobrze wygląda. Tak jak wcześniej wspomniałem, korpus również wygląda dobrze. Wszystko przez różnego rodzaju detale, które powodują, że wygląda to wszystko jakby było okablowane itp.

W zestawie jest są też 2 naklejki. Są one spore i wędrują na silniki. Na szczęście nie odklejają się tak jak w przypadku Naboo Fighter, i nie sprawiły mi kłopotu przy nalepianiu.

Za:

  • Cena
  • Wygląd
  • Figurki

Przeciw:

  • W sumie to nie wiem co tu robi Leia :/
  • Brak jakiegoś bardziej zdecydowanego podwozia…

Ocena: 9/10

Reklamy
Otagowane , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: