8096 – Emperor Palpatine’s Shuttle

Trudno będzie mi ocenić ten zestaw. Ma on bowiem zarówno fajną, ciekawą stronę jaką jest transformacja Anakin’a w Darth Vader’a, z drugiej strony jednak budowa tego modelu jest zbyt podobna do budowy 8019 – Republic Attack Shuttle. W pudełku znajdziemy 4 torebki z prawie 600 klockami, w tym 4 figurki. 2-1B Medical Droid jest REWELACYJNY. Tu nie ma co dyskutować. Ta figurka jest naprawdę świetna. Fajną figurką jest również Anakin, który po stoczeniu batalii z Obi-One Kenobi’m pod koniec Epizodu III został znaleziony przez Impreatora. Do tego mamy oczywiście Imperatora oraz pilota.

Budowa podzielona jest, zgodnie z ilością torebek, na 4 części: kokpit, pokład + mechanizmy, podwozie i skrzydła, powłoka + pionowe skrzydło. Mamy też dwie naklejki, które idą na szybę w kokpicie. Biorąc pod uwagę fakt, że pojazd posiada składane skrzydła, oraz mechanizm transformacji Anakin’a w Darth Vader’a, mam tu sporo klocków Technics. Może to być problemem dla młodszych fanów LEGO i mogą potrzebować trochę pomocy przy tym. Fajnym pomysłem i ciekawym rozwiązaniem jest przewidziane miejsce na oba miecze świetlne Vader’a i Imperatora. Dodatkowo, plusem jest to, że wszystkie figurki mieszczą się w pojeździe. Vader jak i Imperator mają przewidziane swoje dwa fotele, niestety w dość kiepskim miejscu. Trudno dostępnym i po prostu małym. Trzeba uważać na pelerynę Imperatora sadzając go w fotelu, gdyż może się pognieść.

Podsumowując model prezentuje się OK. Niestety tylko OK, ale z drugiej strony jak już pisałem przy wcześniejszych modelach, nie jestem jakimś wielkim fanem „nowej trylogii” czy serialu, tak więc i ten model nie powoduje u mnie przyśpieszonego bicia serca.

Za:

  • 2-1B Medical Droid
  • Reszta figurek
  • Spory zestaw
  • Dobra relacja Cena / Ilość klocków

Przeciw:

  • Mało kultowy pojazd
  • Dość irytująca budowa „dachu”

Ocena: 7/10

Reklamy
Otagowane , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: